Witaj, Gość
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj.    Zapomniałeś hasła?

Pełniejsze wykorzystanie mocy procesora
(1 przegląda) (1) Gość
Idź na dół
Napisz odpowiedź
Napisz nowy temat
Strona: 12
TEMAT: Pełniejsze wykorzystanie mocy procesora
Pełniejsze wykorzystanie mocy procesora 1 Rok, 9 Miesiące temu  
Czy jest techniczna możliwość pełniejszego wykorzystania mocy obliczeniowej procesora. Teraz maksymalnie wykorzystuje u mnie 15 % i około 142MB RAM. Mając Intel Core i7-4790 fajnie byłoby osiągnąć większą wydajność programu (np jako opcja w ustawieniach programu zwiększająca obciążenia procesora).

Tutaj wpisz kod (wynik działania)   
Pamiętaj, że nawet ukryte emotikony działają
Przemek

Reply Quote

Odpowiedź: Pełniejsze wykorzystanie mocy procesora 1 Rok, 9 Miesiące temu Ocena: 3
O który moment działania programu chodzi? Wczytywanie danych?

Reply Quote

Odpowiedź: Pełniejsze wykorzystanie mocy procesora 1 Rok, 9 Miesiące temu  
15 % faktycznie przy wczytywaniu danych (ale to w sumie nie ma znaczenia, bo nie robię tego codziennie) bardziej dotyczy to np generowania raportów, bo np. wyszukanie 1700 działek(po identyfikatorach w pliku tekstowym) z bazy 200 000 zajmuje trochę czasu.

Przemek

Reply Quote

Swoją drogą to czas wyszukiwania to jedno a drugie to brakuje mi jakiejś informacji o postępie wyszukiwania (kręcące się kółko z windowsa to trochę mało, bo może oznaczać równie dobrze, że program się zwiesił). Nie jestem specjalistą od baz danych ale tak sobie to wyobrażam, że jak program zaczyna szukać to powinien wiedzieć ile tych rekordów musi przeszukać łącznie i ile już przeszukał nawet w sposób przybliżony (żebym wiedział czy iść sobie kawę zrobić czy zostawić komputer włączony na weekend

Bardzo dziękuję za dotychczasowe modyfikacje - bardzo ułatwiają mi codzienną pracę.

Przemek

Reply Quote

Odpowiedź: Pełniejsze wykorzystanie mocy procesora 1 Rok, 9 Miesiące temu Ocena: 3
Upewnie się: to wyszukiwanie o którym Pan pisze to plik z numerami działek w raporcie?

Reply Quote

Konkretnie - przez wyszukiwanie rozumiem generowanie raportu Wykaz działek i klasoużytków (lub innych) z wykorzystaniem pliku tekstowego z numerami działek. W pliku tym jest około 3840 identyfikatorów działek ewidencyjnych.

Przemek

Reply Quote

OK - zobaczę co się da zrobić

Reply Quote

Trochę przyśpieszone i dodany pasek postępu: setup do testów

Reply Quote

Pisze Pan "Trochę" - znaczy taki mały żarcik...

Wyszukiwanie w starym trybie - 9min:38sec ( przez cały czas musiałem patrzyć na kręcące się kółko windowsa...)

Wyszukiwanie w nowym trybie - 0min:42sec.

Szacun !!!

Liczba wyszukanych rekordów jak by coś jest taka sama w obu przypadkach.

Pasek postępu jest super a zwiększenie prędkości tworzenia raportu bez komentarza.

Pozdrawiam
Przemek

Przemek

Reply Quote

... a czy zmiany przekładają lub mogą przekładać się na Transformację współrzędnych? Prawdę mówiąc transformacja danych z moich 6 powiatów z układu 2000 na 1992 (bo w takim pracują całe PGL LP) trwa kilkanaście godzin a Qgis czy dostępny w necie program Trako radzi sobie z tym w kilkanaście minut (chociaż podkreślam, że w tych programach transformuję wyłącznie shp a C-SWDE przelicza też inne elementy w bazie - to o czym wiem to Współrzędne punktów dostępne w Informacjach).

Przemek

Reply Quote

Idź na górę
Napisz odpowiedź
Napisz nowy temat
Strona: 12