Witaj, Gość
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj.    Zapomniałeś hasła?

rej. zabytków, nr budynku, konstrukcja ścian, ...
(1 przegląda) (1) Gość
Idź na dół
Napisz odpowiedź
Napisz nowy temat
Strona: 1
TEMAT: rej. zabytków, nr budynku, konstrukcja ścian, ...
rej. zabytków, nr budynku, konstrukcja ścian, ... 4 Lata, 5 Miesiące temu  
1. w ''wypisach'' dla działki i jednostki rejestrowej nie znalazłam:
- nr w rejestrze zabytków - G5RZN - dla działki i budynku
- konstrukcji ścian nośnych - G5SCN - dla budynku
czy moglibyście te informacje dodać?

2. w ''wypisach'' brakuje także numeru budynku na działce, dodatkowo przydałoby się osobno przedstawić nr rejestrowy budynku, który w identyfikatorze budynku nie rzuca się w oczy i trzeba go każdorazowo szukać,
tu także mam prośbę o dodanie tych informacji, może w poz. ''Nr bud.'' bo ta zawsze jest pusta, przynajmniej w plikach swd, które miałam do tej pory

3. czy w ''wypisach'' można jakoś ustawić co ma być wyświetlane/drukowane - z zakresu:
- informacje ogólne o działce (sekcja nagłówkowa)
- sekcja własności i władających
- sekcja klas/użytków/klasoużytków
- sekcja dokumentów (występuje tylko dla działki)
- sekcja budynków
- ewentualnie inne sekcje, które w moich plikach swd nie występują
?
jeśli nie ma takiej możliwości, czy moglibyście takie ustawienia dodać?

Tutaj wpisz kod (wynik działania)   
Pamiętaj, że nawet ukryte emotikony działają
Beata

Reply Quote

Odpowiedź: rej. zabytków, nr budynku, konstrukcja ścian, ... 4 Lata, 5 Miesiące temu Ocena: 3
Beata napisał:
1. w ''wypisach'' dla działki i jednostki rejestrowej nie znalazłam:
- nr w rejestrze zabytków - G5RZN - dla działki i budynku
- konstrukcji ścian nośnych - G5SCN - dla budynku
czy moglibyście te informacje dodać?

G5RZN mozna podejrzec po przelaczeniu na widok tabelaryczny - tabelka budnkow jest juz dosc mocno upakowana - ciezko bedzie dodac kolejną kolumnę.
G5SCN jest w informacji o jednostce - dodamy przy dzialce

2. w ''wypisach'' brakuje także numeru budynku na działce, dodatkowo przydałoby się osobno przedstawić nr rejestrowy budynku, który w identyfikatorze budynku nie rzuca się w oczy i trzeba go każdorazowo szukać,
tu także mam prośbę o dodanie tych informacji, może w poz. ''Nr bud.'' bo ta zawsze jest pusta, przynajmniej w plikach swd, które miałam do tej pory

kolumna Nr bud. jest wykorzystywana tylko dla plikow swde pochodzacych z geoinfo - uzywany jest tam niestandardowy atrybut GVIBP. Moze dodamy opcję co ma byc umieszczane w tej kolumnie. A na pewno zrobię łamanie identyfikatora tak aby zawsze łamał sie po ostatniej kropce:
123456_1.005.
54_BUD

3. czy w ''wypisach'' można jakoś ustawić co ma być wyświetlane/drukowane - z zakresu:
- informacje ogólne o działce (sekcja nagłówkowa)
- sekcja własności i władających
- sekcja klas/użytków/klasoużytków
- sekcja dokumentów (występuje tylko dla działki)
- sekcja budynków
- ewentualnie inne sekcje, które w moich plikach swd nie występują
?
jeśli nie ma takiej możliwości, czy moglibyście takie ustawienia dodać?

to bedzie trudne ale zabaczę co sie da zrobic

Reply Quote

Odpowiedź: rej. zabytków, nr budynku, konstrukcja ścian, ... 4 Lata, 5 Miesiące temu  
Dziękuję za szybką odpowiedź, chciałabym zaproponować pewne rozwiązania zgłoszonych tematów, proszę wybaczyć, że nie posłużę się cytatami (próbowałam - wychodziły cuda), za to odniosę się do punktów:

1-RZN
o jaki konkretnie wygląd tabelaryczny chodzi, gdzie go znaleźć?

1-SCN
o ile z danych RZN można korzystać na spokojnie w warunkach kameralnych, o tyle SCN służy często do identyfikowania budynków w terenie i bardzo by się przydał na ''wypisie''.
Oczywiście można go sobie samemu nanieść, co nie jest problemem przy kilku działkach i kilkunastu budynkach, ale jeśli ilości idą w setki - katastrofa, muszę kogoś posadzić, żeby to zrobił i nie mam pojęcia ile błędów narobi.
Miejsce na słowny opis ścian (murowana/drewniana/inna) mogłoby się znaleźć w kolumnie 'Adres budynku', np. w postaci ostatniego wiersza oddzielonego linią poziomą od adresu, a w takim wypadku może i RZN tam się zmieści?

2
złamanie identyfikatora budynku jest OK, gdyby jeszcze można pogrubić sam numer i usunąć - jak sądzę niepotrzebny sufiks '_BUD'.
Co z nr budynku na działce?

3
trzymam kciuki by nie było za trudne

4
mam jeszcze jedną prośbę - wyłuskanie z wypisu nr jednostki rejestrowej i nr działki jest czasochłonne, szczególnie w terenie.
Żeby te numery były czytelne musimy je wcześniej zakreślić flamastrem - przy dużej ilości obiektów jest to niepotrzebna strata czasu, proponuję (uprzejmie proszę o) dodanie wyraźnych napisów zawierających same numery, bez zer wiodących - najlepiej w prawym górnym rogu kartki, gdzie jest sporo miejsca, mogłoby to np. w uproszczeniu wyglądać tak:

G.12
------------
123/45

próbowałam zrobić coś takiego w Wordzie i całkiem ładnie prezentuje się dla pogrubionej czcionki Calibri o rozmiarze:
- 20 pkt - nr jednostki rej.
- 14 pkt - nr działki
plus jakaś kreska rozdzielająca

dodatkowo przydałoby się pogrubienie nazwy obrębu, gdyż te 3 parametry pozwalają nam się łatwo odnaleźć przy pracy z dużą ilością danych - tak w terenie jak i w biurze

Kiedy można się spodziewać jakiś zmian w programie w ww. tematach?

Pozdrawiam

Beata

Reply Quote

Odpowiedź: rej. zabytków, nr budynku, konstrukcja ścian, ... 4 Lata, 5 Miesiące temu Ocena: 3
RZN:

Tylko ze to dziala tylko wtedy gdy mamy mapę

SCN:
Link do wersji do testów na koncu postu

Łamanie identyfikatora budynku:
Link do wersji do testów na koncu postu

Dodatkowe oznaczenie:

Wersja do testów

Reply Quote

Przetestowane 4 Lata, 5 Miesiące temu  
Witam,
przetestowaliśmy i tak:

Nr jednostki rejestrowej
- nadal pozostają zera wiodące, których w przykładzie załączonym do Waszego postu już nie ma
- nie wyświetla się ostatnia cyfra - np. zamiast G00321 widać G0032
- przydałaby się kropka pomiędzy G, a numerem, np. G.321 - to znacząco ułatwi odczyt (obok i tak jest pełny numer)
i w skrajnym przypadku umożliwi uniknięcie pomylenia G z 6

Nazwa obrębu
gdzieś umknął temat pogrubienia nazwy obrębu - czy jest szansa?

SCN
fantastycznie!!! dziękuję

RZN
''Tylko ze to dziala tylko wtedy gdy mamy mapę''
- taka sytuacja, tzn. gdy mamy plik swd zawierający dane opisowe i jeszcze mapowe jest bardzo rzadka i pewnie długo taką pozostanie, wynika to z wysokich opłat (ponad 2-krotne zwiększenie kosztów pozyskania materiałów) i nieprzygotowania ośrodków geodezyjnych (w wielu ośrodkach wniosek o wydanie części wektorowej SWDE jest traktowany jak kiepski żart z gatunku SciFi).
Tymczasem informacja o wpisie do rejestru zabytków jest kluczowa przy szacowaniu wartości nieruchomości,
więc może ją udałoby się upchnąć u dołu kolumny 'Adres budynku' - please

Mogą się też zdarzyć działki wpisane do RZ (np. obejmujące starówki miast, grunty leżące pod starymi fabrykami itd.), więc może warto pomyśleć o dodaniu takiej informacji np. pod pozycją 'Uwagi' w nagłówku wypisu.

Nr budynku
złamanie linii jest OK, ale nadal wyłuskanie numeru z identyfikatora jest kłopotliwe (bo sufiks _BUD), jeśli nie można go usunąć, to może choć dałoby się pogrubić sam numer budynku w obrębie?

Przy okazji - dziękuję za życzliwe podejście do naszych propozycji

Pozdrawiam.

Beata

Reply Quote

Odpowiedź: Przetestowane 4 Lata, 5 Miesiące temu Ocena: 3
Nowa wersja do testów
Dodane numery RZ (w polu uwagi dla dzialki i pod adresem dla budynkow)
Poprawione drukowanie dodatkowego oznaczenia

Reply Quote

Idź na górę
Napisz odpowiedź
Napisz nowy temat
Strona: 1